איך חסכנו ללקוח 18,000₪ באמצעות מנגנון בקרת האיכות שלנו?

בית בלומשטיין, שנת ביצוע 2019

בית משפחת בלומשטיין, ממוקם בעיר פתח תקווה. את הפרויקט ביצענו בשנת 2019. תפקידנו בפרויקט כלל ניהול ופיקוח על בסיס יומי החל משלב התכנון. כחלק מתהליך הכנת הפרויקט, ליקטנו את כלל תוכניות ומסמכי הפרויקט והתחלנו את שלב הנעת הפרויקט והכשרתו לביצוע. 

כשהצטרפנו לפרויקט הבנו כי חלק מפרקי הבנייה כללו מפרטים טכניים. 

מטרתינו בשלב הכשרת הפרויקט היא לבחון האם ישנם חוסרים, אי התאמות, בעיות ביצוע פוטנציאליות וכדומה. תהליך זה עוזר לשפר את איכות העבודות באופן משמעותי ומונע ליקויי ביצוע ועבודות חוזרות.

דוגמה פשוטה לחוסר שזוהה באחת הבדיקות

במהלך סדרת הבדיקות שהרצנו עבור המסמכים הקשורים לעבודות האיטום, זיהנו את החוסרים הבאים:

1-קירות איטום ביחידת העזר לא כללו פרטי איטום.

2-כמו כן אלמנטים נוספים מבטון לא כללו פרטי איטום מספקים.

זיהוי בשלב הכנת הפרויקט מאפשר לנו למנוע הוצאות כספיות בשלב הביצוע. במקרה זה בלבד, מנענו את הצורך ביישום פרטי איטום לאחר עבודות הבנייה או לאחר אכלוס הנכס. 

כמובן שיישום פרטי איטום בשלב מאוחר כוללים פירוק וקילוף טייח וצבע, פגיעה בגופי תאורה, פירוק אריחי ריצוף וכדומה.

רק בבדיקה הזו חסכנו 18,000₪

עבור משפחת בלומשטיין, רק בדיקה זו מנעה הוצאה כספית מיותרת בסך 18,000₪.

זו דוגמה פשוטה הממחישה את החשיבות הרבה שביישום כלי בדיקה מקצועיים להכנת והכשרת פרויקט לביצוע, בדיקת חוסרים, אי התאמות, מלאי פרטים וכדומה.

מנגנון בקרת האיכות שלנו אינו מתחיל רק בשלב הביצוע, מנגנון הבקרה כולל סדרת כלים שייעודם לזהות כשלים פוטנציאליים כבר בשלבי התכנון. איתור עשרות חוסרים בשלב התכנון מונע הוצאות מיותרות בשלב הביצוע.

הפרויקט

פיתחנו כלי עבודה ייחודיים

כלי העבודה שלנו כוללים מערכת בקרת איכות ייחודית עבור שלבי התכנון ועבור שלבי הביצוע. שירותינו כוללים מעל 500 נקודות בדיקה אשר מטרתן לוודא התאמה מוחלטת לתקני הבניה.

ניתן לצפות בדוחות מתוך פרויקטים שביצענו על מנת להבין את הערך הכלכלי שאנו מייצרים. כמו כן ניתן לעיין בדוחות ליקויים שזוהו, בעיות שאותרו, משך הזמן לפתרונם ומדדי מידע נוספים. אנחנו מונעים ליקויים וחוסכים כסף. 

אברהם לינקולן

"אם היו לי 8 שעות לחטוב עץ, הייתי מקדיש 6 שעות מתוכן להשחיז את הגרזן"

>